3 základné chyby, ktorým sa na pohovore musíte vyvarovať

pracovny pohovor

Patríte k tým pre ktorých sú pohovory nočnou morou? Ste už dlho bez trvalej práce a napriek tomu, že si ju poctivo hľadáte, nedarí sa vám pohovormi prechádzať úspešne? Je dosť pravdepodobné, že opakujete nejakú zo základných chýb odpisujúcich na nekompromisný neúspech. Je dobré si to uvedomiť a začať s tým pracovať, čím skôr, tým lepšie.

  1. Veľmi nízke sebavedomie

Keďže si vás na pohovor zavolali, veľmi pravdepodobne spĺňate požadované zručnosti  a schopnosti. Zlyhanie teda najskôr nebude spočívať v ich nedostatku. To, čo je najdôležitejšie je celkový dojem z vašej osobnosti. Dajte si naozaj záležať na tom, akým spôsobom na druhých pôsobíte. Predajte sa, predveďte svoje schopnosti, ukážte svoje kvality. To je predsa zmyslom pohovoru.

  1. Prehnané sebavedomie

Dajte si však na druhej strane pozor, aby ste nepôsobili až prehnane sebavedomo. To má väčšinou opačný efekt. Ak to preženiete a pôsobí to arogantne a namyslene, myslím, že nikoho neohúrite. Kľúčom je správna miera, zlatá stredná cesta. Spočíva v tom, že ukážete svoje kvality, ale zároveň sa netvárite, že ste zjedli všetku múdrosť sveta. Ponechajte si zdravé sebavedomie ale nepridávajte k nemu zbytočnú pýchu. Zdravé sebavedomie s tou správnou dávkou pokory je kľúčom k úspechu.

  1. Nepripravenosť na pohovor

Veľmi dôležité je tiež sa na pohovor poriadne pripraviť . Naštudujete si aká tá firma je, čo je jej špecializácia, čomu sa predovšetkým venujú, aké je jej renomé, úspešné projekty, atď.  Ak máte v jednom týždni viacej pohovorov, môže sa tiež ľahko stať, že keď to zanedbáte, firmy si ľahko popletiete. A uchádzať sa o miesto vo firme ktoré sa špecializuje na nábytok na mieru a myslieť si, že ste vo firme, ktorej hlavnou pracovnou náplňou je biokozmetika je trošku väčšie faux pass. Preto si pre istotu nedávajte viac ako dva pohovory za týždeň.