Ako by mala vyzerať moderná obývačka tohto roku?

Obývačka je najveľkolepejšou izbou v celom dome. Sem vodíme návštevu, oddychujeme po náročnom dni. Na jej vzhľade by sme si mali dať extra záležať. Lenže vyznáme sa v módnych trendoch nábytku? Pomôžu nám nasledovné rady pre nábytok do obývačky.

V kurze je škandinávsky štýl

Čisté obrysy, jednoduchosť – tieto vlastnosti sa pripisujú ku škandinávskemu slohu, ktorý je v dnešnej dobe v móde. V tomto roku sa kladie akcent na to, že každá jedna časť nábytku alebo dekorácie majú svoju odôvodnenú funkciu. Moderné je aj schovávanie predmetov, ktoré sú nepotrebné a zľahka sa vyhrať s prázdnou plochou obývačky.

Nenáročne zariadená izba v jednoduchom prevedení sa javí ako vizuálne väčšia, poupratovaná a rozľahlejšia.

nabytok-do-obyvackyPestré farby nie sú aktuálne

Pestrofarebnosť stien bez pochopenia už dávno nie je moderné. V súčasnosti prevládajú v interiéri odtiene bielej. Už dávno je totiž známe, že svetlé farby izbu opticky zväčšujú. V kombinácii bielej a výraznej farby vzniká pôsobivý dojem. V tomto roku prevládajú farby – marhuľová, horčicová a ružová. Vo farebnom prevedení spolu s dekoráciami, napr. vankúše, obrazy a rôzne dekoračné predmety. Výsledný efekt očarí nielen vašich hostí, ale aj Vás samotných.

Miestnosť oživte prírodným materiálom

V roku 2016 sú módnym hitom tzv. živé steny – zvislá rovina zelene v interiéri. Ak sa Vám tento moderný doplnok nepáči, zaobstarajte si aspoň zopár kvetov v črepníkoch. Do módy sa vrátili aj prírodné materiály, napr. drevo a mosadz, ktoré sa zapracujú do interiéru obývacej izby. Oživenie miestnosti prírodou má priaznivý vplyv na Váš nepokoj, psychiku a zmysly.

Trendy v tomto roku sú podobné ako minulý rok. Celkovo vidíme posun v prírodných materiáloch a jednoduchých prevedeniach s pútavými nápadmi. Treba si dať záležať na jednoduchosti, zariadení obývačky, ale najmä na vecnosti. Takisto aj s farbami treba pracovať opatrne, ale tvorivo a novodobú peknú obývačku, v ktorej sa budete cítiť pohodlne, máte zariadenú.