Aký výťah si vybrať?

Premýšľate nad tým aký výťah môžete využiť vo vašom bytovom dome? Buďte pozorný, a venujte tomuto riešeniu dostatok času. Nielenže bude slúžiť všetkým z celého bytového domu, ale je to aj dlhodobá investícia. Ale týka sa to aj vašej bezpečnosti. porozmýšľajte preto nad všetkými alternatívami, ktoré máte v ponuke a vyberte si len tie, ktoré sú pre vás tie najlepšie. Tu je zoznam niekoľkých kritérií, ktoré hrajú veľkú rolu.

Na úvod si musíte ujasniť či chcete váš súčasný výťah modernizovať alebo nie. Ak ste sa rozhodli pre nový výťah môžete si vybrať z dvoch verzií, a to trakčného výťahu alebo panoramatického. V prípade výťahovej šachty môžete zvoliť buď projektované šachty, ktoré sú sklenné, plechové alebo nakoniec sa rozhodnete pre murované.

Ak už máme jasno v týchto parametroch zostáva ešte zohľadniť tieto faktory.

vytahy-designVeľkosť a celková kapacita výťahu– tieto položky sú, samozrejme, závisle od množstva pasažierov, ktorí budú výťah využívať. Pri väčšom počte obyvateľov v celom bytovom komplexe by ste mali zvážiť väčší nový výťah. Je to jednoduchšie a praktickejšie, než dlhé čakanie. Štandardná veľkosť výťahu v bytovom dome je 3 až 8 osôb.

Bezpečnosť je základ- bezpečnosť je najhlavnejší faktor. Predsa vy budete cestovať výťahom každý deň, tak potrebujete mať istotu, že ste v bezpečí. Naše výťahy spĺňajú všetky normy EU.

Cena- po bezpečnosti je cena asi druhým faktorom, ktorý zaváži. Netreba zabúdať, že väčšie investície sa oplatia, ak chcete mať kvalitu a dlhotrvajúci produkt.

Dizajn- tento faktor je tiež dôležitý lebo ak si môžete vybrať pekný produkt, tak nie je dôvod prečo by ste si ho nevybrali.

Ďalším faktorom je napríklad aj to, ako často si bude výťah vyžadovať servis. Servis výťahov je pre ich životnosť veľmi dôležitý a preto netreba podceňovať s jeho využitím. Je to rovnaké ako s prevenciou nášho zdravia.

Dúfame, že vám tieto rady pomohli.