Záhradný domček na náradie

Jedna z najobľúbenejších a najpoužívanejších stavieb na vašom pozemku je jednoznačne záhradný domček na náradie. Pokiaľ bývate v dome, máte veľký pozemok, takmer každý vlastní jeden tento domček, ktorý šikovne schová všetko, čo doma skladovať nechcete a čo používate na bežnej dennej báze napríklad v záhrade.

V každej väčšej záhrade by tento domček určite nemal chýbať. Avšak nie všetkým sa hodí rovnaký typ záhradného domčeku, preto si treba pred jeho výstavbou rozmyslieť pár vecí, ako napríklad výmera priestoru, úprava terénu, prípadne vybudovanie základovej dosky, na ktorú neskôr firma dosadí nový domček na náradie.

domcek-na-naradieVýber samotného domčeka by ste mali prispôsobiť hlavne priestorovým požiadavkám, teda rozmerom vašej záhrady a miesta, kde chcete aby domček stál. Základné delenie záhradných domčekov je nasledovné: záhradný domček na náradie, ktorý slúži na odkladanie náradia a rôznych pomôcok pre výkon záhradných prác, plechové domčeky, ktoré sú veľmi vďačné pre svoju jednoduchú inštaláciu, chaty a altánky sú miestom relaxu a stretávania sa s rodinou či priateľmi a detské domčeky, zmenšeniny tých väčších, slúžia ako riešenie pre zábavu vašich detí. Domček na náradie vám určite prinesie nemalý úžitok. Každý z nás dobre pozná preplnené garáže, pivnice a podobné priestory, kde sa vyskytujú veci, ktoré by tam v inakšom prípade nemali čo robiť a zbytočne zaberajú veľkú časť priestoru. Treba si však uvedomiť, že aj malý domček na náradie sa stane dominantným prvkom architektúry vašej záhrady, preto je treba si premyslieť, aký sa vám najviac hodí.

Takýto domček môžete využiť samozrejme aj na iné veci, ako napríklad prezimovanie rastlín, alebo ich uloženie pred výsadbou. Hlavným plusom je ich pomerne jednoduchá a rýchla montáž, ktorú už zväčša máte v cene domčeka. Všetko sú to vďačné veci, takisto aj malé detské domčeky, ktoré budú vaše deti milovať. Bude to pre nich miesto oddychu, ale zároveň aj bunkrom a herňou. Jediným mínusom je cena, ktorá je dosť vysoká. Za kvalitu si však určite treba priplatiť, pretože v prípade kvalitného domčeka vám môže takáto stavba vydržať až niekoľko desaťročí. Okrem toho, ako záhradný domček či už na náradie, alebo na niečo iné vyzerá, je aj jeho vnútorné rozvrhnutie a čo najlepšie využitie priestoru.

zahradne-naradieDobrým a vďačným tipom je napríklad používanie políc ktoré vám pridajú veľmi veľa miesta navyše a budete mať tým pádom akoby o ďalší rozmer navyše. Domček na náradie si môžete, pokiaľ ste domáci kutil, postaviť aj sám. Nie je na tom nič zložité, no životnosť doma postavených domčekov obnáša isté riziko korózie materiálov, nedostatočného zaizolovania alebo prepúšťania vody. Cenovo vás to vyjde omnoho lacnejšie, ale treba si zvážiť, či sa vám oplatí stavať váš záhradný domček niekoľkokrát, alebo je jednoduchšie priplatiť si za kvalitu a z času na čas sa oň starať, pripraviť ho na zimu, prípadne na vysoké teploty a domček sa vám odvďačí dlhou životnosťou a máte záruku toho, že ste si kúpili kvalitný produkt, ktorý je aj presne nainštalovaný. Záhradný domček na náradie je dobrý priateľ každého jedného domáceho kutila, alebo záhradníka, ktorý chce mať svoje veci vždy po ruke a nezapratáva si náradím zbytočne miesto na bývanie.